Våra koordinatorer 

Sigtuna (Valsta & Märsta):
Zanko Masifi
zanko.masifi@sigtuna.se

Tel.nr. 077- 062 44 35


Västerås (Bäckby & Skultuna):
Lina Bye (Bäckby)
lina@mammaunited.se
Tel.nr. 073- 722 70 55

Hamdi Ahmed (Skultuna)
hamdi@mammaunited.se

Tel.nr. 076- 925 69 18


Nacka (Fisksätra):
Jennie Schröderheim
jennie@mammaunited.se

Tel.nr. 070- 243 19 34


Södertälje (Ronna & Fornhöjden):
Duaa Veder
duaa@mammaunited.se

Tel.nr. 073-355 37 79


Eskilstuna (Årby & Nyfors):
Hanna Ali
hanna@mammaunited.se

Tel.nr. 070- 744 79 61






Mamma United styrelse

Anja Nordenfelt

Grundare och verksamhetschef

Carin Wahlén

Affärsjurist och styrelseledamot i Mamma United

Mai-Lis Hellenius

Professor inom livsstilsfrågor och styrelseledamot i Mamma United

Eva Engelbert

Näringslivsledare och styrelseledamot i Mamma United

Filippa Dietmann

Ledarskapsexpert och styrelseledamot i Mamma United

För företag, kommuner och regioner


Om ni vill veta mer om Mamma Uniteds verksamhet eller om ni är intresserade att starta upp Mamma United kontakta:

Anja Nordenfelt – grundare och verksamhetschef anja@mammaunited.se


Samarbeten


Mamma United samarbetar gärna med kommuner, regioner, näringslivet och organisationer som vill bidra till ett jämlikt och inkluderande samhälle.

Tveka inte att höra av er om ni har en fråga, idé eller om ni vill bidra till Mamma Uniteds verksamhet.

Anja Nordenfelt – grundare och verksamhetschef anja@mammaunited.se


  agenda2030  

Globala hållbarhetsmålen


I Mamma Uniteds verksamhet strävar vi efter att nå 7 av de 17 målen i Agenda 2030.

De 17 globala målen har antagits av världens ledare för att uppnå sociala, ekonomiska och miljömässig hållbarhet till år 2030. Mamma United har som avsikten att tillsammans med kommuner, näringslivet, fastighetsbolag, idrotts- och friluftsföreningar, akademin och civilsamhället gemensamt och långsiktigt ska kopplas ihop med ett flertal av FN:s globala mål för ett hållbart samhälle 2030.


-Läs mer